جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشنویه

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشنویه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و به ریاست امام جمعه شهرستان و نایب رییسی فرماندار اشنویه و با حضور سایر مسئولین ادارات ذیربط شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری مورخ ۹۹/۰۳/۰۸

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری  اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر و موسسات قرآنی آذربایجان غربی نیز همانند سایر مشاغل متضرر از شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شدند.
وی افزود: برآورد اولیه حجم خسارت وارده بر حوزه فرهنگ‌وهنر، رسانه و موسسات قرآنی ۱۲۰ میلیارد ریال گزارش شده بود که پس از بررسی برآورد دقیق در مرحله دوم، حجم خسارت  ۲۱۰ میلیارد ریال  گزارش شد که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعکس شد.
وی با بیان اینکه حجم خسارت وارد شده به اصحاب فرهنگ و هنر در کشور به دلیل بیماری کرونا، 9 هزار و 700 میلیارد ریال بوده ‌است افزود: به‌طور قطع برآورد این میزان و حجم خسارت بی‌پاسخ نخواهد ماند و در قالب تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض و معافیت حق بیمه بخش‌هایی از آن جبران خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی ادامه داد: نشست‌های مکرری با جامعه هدف، موسسات و انجمن‌ها جهت راستی‌آزمایی میزان خسارت و حجم برآوردها برگزار شده و تصویر روشن‌تری از حجم خسارت وارد شده اعلام خواهد شد.
حجت‌الاسلام خدایاری اضافه کرد: «کرونا» نه تنها یک بیماری نبوده بلکه بحران اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن تبعات نامطلوبی در بسیاری از بخش های مختلف جامعه به دنبال داشته است به طوری که اقشار و صنوف مختلفی در کشور آسیب‌های ناشی از این بیماری را تجربه کرده‌اند.
وی بیان کرد: در این میان هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه نگاران، ناشران، انجمن های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، از این وضعیت متضرر شده‌اند.
وی در خصوص برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان نیز افزود: مسئله شناسی از مهمترین ارکان تشکیل و برگزاری جلسات این شوراست و در همه مسایل و به‌خصوص در حوزه جهش تولید نیز نقش حوزه فرهنگ بسیار بااهمیت است.
به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی برای شرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی و معرفی سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه به این شهرستان، امروز سفر کرده بود.
اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و بیش‌از ۷۴ هزار نفر جمعیت دارد

روابط عمومی فرمانداری اشنویه