برگزاری شانزدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

برگزاری شانزدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا
برگزاری شانزدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست "عبدالسلام مام عزیزی" فرماندار محترم و با حضور سایر اعضاء ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری با دستور کار : 🔹 گزارش وضعیت سیر بیماری 🔹گزارش ادارات در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه هدف ۲۰ شهریور ماه ۹۹ روابط عمومی فرمانداری اشنویه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری امروز پنج شنبه ۲۰ شهریور ماه ۹۹ ، شانزدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست فرماندار محترم و با حضور سایر اعضاء ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. 
در این جلسه فرماندار محترم ضمن تقدیر از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در جانفشانی و خدمت رسانی به بیماران کرونایی و مجموعه آموزش و پرورش برای تلاش در جهت بازگشایی مدارس و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی  بر موارد زیر تاکید کرد :

🔸 تأکید بر مشارکت حداکثری تمامی دستگاههای اجرایی در فرایند بازگشایی و استمرار فعالیتهای آموزشی در مدارس بر اساس پروتکلهای بهداشتی

🔸 تأکید بر تأمین و ارتقاء استانداردهای توسعه متوازن مدارس در برنامه های کلان شهرستانی 

🔸 تأکید بر تأمین حداقل زیرساختهای موردنیاز در راستای اجرایی نمودن دستورالعمل بازگشایی مدارس و رعایت و اجرای حداکثری آیین نامه اجرایی دستورالعمل ضوابط بازگشایی مدارس

🔸 بازگشایی میدان دوآب اشنویه با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی

🔸 فعالیت های مدارس با رعایت آیین نامه اجرایی دستورالعمل ضوابط بهداشتی بازگشایی مدارس

🔸 حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس اختیاری بوده و مدیران مدارس مجاز به الزام حضوری دانش آموزان در مدارس تا پایان سال نیستند. همچنین آموزش دانش آموزان به صورت غیرحضوری و از بستر شبکه های مجازی و صداوسیما صورت می پذیرد.

🔸به منظور بررسی مسائل و مشکالت میدان دوآب، به قید فوریت کارگروهی با مسئولیت فرمانداری و با عضویت رئیس اداره دامپزشکی، شهرداران اشنویه و نالوس و دیگر ارگانهای ذیربط تشکیل گردد.

🔸به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 91 و رعایت بهداشت فردی، پیمانکاران میادین دوآب موظف اند نسبت به تهیه ماسک با همکاری شهرداری اشنویه برای مراجعین اقدام نمایند. ( استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی برای تمامی افراد الزامی است)

🔸به منظور رعایت نکات بهداشتی، پیمانکار میدان دواب با همکاری شهرداری اشنویه موظف است نسبت به تعبیه سطل آشغال و مخازن جمع آوری زباله در میادین دواب اقدام و پس از پایان بازار نیز نسبت به مدیریت پسماندهای تولیدی به صورت اصولی و بهداشتی اقدام نمایند.
🔸 شهرداری و دامپزشکی موظف اند از کشتار و ذبح دام و طیور در محوطه و نزدیکی میادین دام جلوگیری نمایند.

روابط عمومی فرمانداری اشنویه