برگزاری جلسه سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار

برگزاری جلسه سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار
📷 برگزاری جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به ریاست محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی: 

موانع سرمایه گذاری در استان شناسایی و مرتفع شود / ظرفیت های سرمایه گذاری استان بیشتر معرفی شوند / جای جای آذربایجان غربی مملو از ظرفیت ها و پتانسیل های بی نظیر برای سرمایه گذاری است / رسانه های استان برای معرفی قابلیت های سرمایه گذاری آذربایجان غربی بسیج شوند

 

🔹استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر مطالعه ظرفیت های سرمایه گذاری با استفاده از توان علمی مراکز مطالعاتی اضافه کرد: برای جذب سرمایه گذار در استان نیازمند استفاده از تجربیات ملی و استانهای موفق در این زمینه هستیم و باید در این راستا مطالعه دقیق علمی انجام شود.

 

🔹محمدصادق معتمدیان در مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی، با اشاره به پیش بینی رشد اقتصادی 8 درصد برای کشور و 7.3 درصدی برای استان در سال آینده، گفت: یکی از مهمترین عوامل رسیدن به این رشد، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

 

🔹وی با تاکید بر آسیب شناسی بخش سرمایه گذاری در سال های اخیر ادامه داد: بخشی از این آسیب ها به تحریم و نبود امکان تبادل پولی و مالی برمی‌‌‎گردد و البته مشکلات دیگری نیز وجود دارد که باید بر روی آنها تمرکز داشته باشیم.

 

🔹معتمدیان گفت: طولانی بودن فرایندها، استعلام ها و روند تامین به موقع منابع مالی، از جمله مهمترین این مشکلات است که باید در جلسات کارشناسی احصاء و راهکارهای رفع این موانع بررسی شود.

 

🔹وی با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی از ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف، افزود: البته درخصوص اطلاع رسانی درباره ظرفیت سرمایه پذیری در آذربایجان غربی نیز مشکلاتی وجود دارد و مرکز خدمات سرمایه ‌گذاری و پنجره واحد، نتوانسته است خروجی مناسب در جذب سرمایه گذار در استان داشته باشد. 

 

🔹استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر مطالعه ظرفیت های سرمایه گذاری با استفاده از توان علمی مراکز مطالعاتی اضافه کرد: برای جذب سرمایه گذار در استان نیازمند استفاده از تجربیات ملی و استانهای موفق در این زمینه هستیم و باید در این راستا مطالعه دقیق علمی انجام شود.

 

🔹معتمدیان با اشاره به ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف و اهمیت اقتصادی کردن زیرساخت های عمرانی استان بیان کرد: سرمایه گذاری فقط در بخش اقتصادی نیست بلکه در بخش عمرانی هم می توان از این ظرفیت بهره برد که اقتصادی کردن زیرساخت های ریلی و هوایی استان در این خصوص می تواند مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد. 

 

🔹وی با دعوت از حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در زیرساخت های استان، اظهار کرد: در حوزه ریلی باید سرمایه گذاری شود تا استان را به بنادر جنوب متصل کنیم و علاوه بر آن، باید بارانداز هم در ایستگاه های ریلی آذربایجان غربی ایجاد کنیم که در این صورت می توان از ظرفیت حمل و نقل کالا استفاده کرد.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی ایجاد کارگو و زمینه برای انتقال کالا از طریق هوایی را یکی از ضرورت های استان دانست و گفت: در زمینه صادرات سیب به عنوان یکی از مهمترین محصولات تولیدی استان مشکلاتی وجود دارد و این در حالی است که با برنامه ریزی مناسب و استفاده از ظرفیت های اقتصادی ریلی و هوایی، علاوه بر سیب، می توانیم دیگر محصولات را نیز به کشورهای مختلف دنیا صادر کنیم.

 

🔹وی با اشاره به ضرورت ایجاد ایرلاین بومی برای توسعه جذب گردشگران داخلی و خارجی در استان گفت: به دنبال تاسیس ایرلاین بومی در استان هستیم که می تواند جهشی در توسعه و رشد اقتصادی آذربایجان غربی ایجاد کند.

 

🔹معتمدیان با تاکید بر اینکه ظرفیت های سرمایه گذاری در استان باید منطقه ای دیده شود، افزود: جای جای آذربایجان غربی مملو از ظرفیت ها و پتانسیل های بی نظیر برای سرمایه گذاری است و حتی ما در مناطق محروم بیشترین ظرفیت های سرمایه گذاری داریم و نباید از آن غفلت کنیم.

 

🔹وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای برگزاری همایش سرمایه گذاری استان بیان کرد: استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی، دولتی، خصولتی، هلدینگ های سرمایه گذار و ایرانیان خارج از کشور، باید این زمینه به صورت توامان مورد توجه قرار گیرد.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر شناسایی سرمایه گذاران و علاقه مندان برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در استان، گفت: در کنار برنامه ریزی برای حضور هلدینگ ها و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، تهیه بانک اطلاعات سرمایه گذاران و علاقه مندان اهل استان برای سرمایه گذاری در آذربایجان غربی ضروری است. 

 

🔹وی همچنین بر همراهی رسانه ها برای شناساندن ظرفیت ها و جاذبه های سرمایه گذاری آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: همه امکانات رسانه ای استان باید در این خصوص به کار گرفته شود و باید توان آذربایجان غربی را در سطح ملی و بین المللی بیشتر معرفی کنیم.

 

@westaz_gov