معاون رییس جمهور: 100 هزار نفر در طرح تبدیل وضعیت ایثارگران در کشور تعیین تکلیف شده‌اند

معاون رییس جمهور: 100 هزار نفر در طرح تبدیل وضعیت ایثارگران در کشور تعیین تکلیف شده‌اند
معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 100 هزار نفر از شاغلین در قالب طرح تبدیل وضعیت ایثارگران و خانواده آنها در کشور تعیین تکلیف شده و این روند با همکاری نهادهای مختلف همچنان ادامه دارد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی چهارشنبه شب در گفت وگوی خبری سیمای مرکز آذربایجان‌غربی افزود: ابهامات در این خصوص برطرف شده و در برخی نهادها هنوز اجرایی نشده که امیدواریم این طرح در همه نهادها و دستگاه‌ها هم به نتیجه برسد. وی اضافه کرد: به همت دولت سیزدهم، اعتبارات اشتغال حوزه تحت پوشش بنیاد شهید در کشور امسال نسبت به سال گذشته 10 برابر شده و محدودیت اعتباری در این خصوص نداریم البته 10 درصد اعتبارات اشتغال استان‌ها متعلق به ایثارگران است.

رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه همه وصیت‌نامه های در دسترس شهدا در کشور ثبت شده و حفاظت می‌شود، ادامه داد: قرار است علاوه بر انتشار این وصیت‌نامه ها، خاطرات والدین شهدا و جانبازان بالاتر از 70 درصد هم ثبت شود.

قاضی زاده هاشمی از اجرای جایزه سرخ نگاران در حوزه کتاب برای تبدیل کنندگان خاطرات ایثارگران به کتاب خبر داد و گفت: برنامه‌ای برای ساخت فیلم سینمایی، کلیپ، مستند و انیمیشن در دستور کار داریم.

وی در خصوص تامین دارو و درمان خانواده ایثارگران نیز اظهار کرد: سرانه درمانی ایثارگران در سال جاری به بیش از 300 هزار تومان رسیده که نزدیک 2 برابر سال گذشته است ضمن اینکه بخشی از بدهی 2 هزار میلیارد تومانی ما به بخش بیمه‌ای هم پرداخت شده است.

قاضی زاده هاشمی در خصوص برنامه‌های بنیاد شهید در حوزه‌های مختلف نیز یادآور شد: راه اندازی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور و استان‌ها و اجرای برنامه تحول از سوی دولت برای جامعه تحت پوشش از جمله این برنامه‌ها است. رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: در حال حاضر 131 هزار و 561 نفر در آذربایجان‌غربی تحت پوشش این نهاد هستند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: قصد داریم مشکلات خانواده‌های تحت پوشش بنیاد شهید در این استان را مورد بررسی قرار دهیم. وی با قدردانی از اقدامات دولت در رسیدگی سریع و بی نظیر به وضعیت زلزله زدگان خوی تاکید کرد: بازدیدی از وضعیت برخی خانواده‌های تحت پوشش بنیاد شهید در شهرستان خوی خواهیم داشت.