جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا
جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

💢 فرماندار اشنویه:

محدودیت‌های کرونایی در اشنویه تشدید می‌شود

فرماندار اشنویه گفت: با توجه به تغییر رنگ کرونایی این شهرستان و قرار گرفتن آن در وضعیت قرمز محدودیت‌های جدید اعمال و تشدید می‌شود.

◽️"دکتر مام عزیزی" روز دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ در جلسه ستاد مقابله باکرونای این شهرستان ضمن قدردانی از تلاش های خستگی ناپذیر کادر درمان اظهار داشت: متاسفانه بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمان مبنی بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی موجب افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان شده است.

◽️وی افزود: تصمیمات جدید در خصوص تعطیلی میدان دواب و تشدید نظارت بر اصناف مورد تاکید است و برنامه‌ریزی مناسب در این راستا صورت خواهد گرفت.

◽️مام عزیزی بیان کرد: تعطیلی مشاغل گروه ۲،۳،۴ در دستور کار قرار دارد و اکیپ‌های بازرسی فعالیت خود را در این مورد تشدید خواهند کرد.

◽️وی ادامه داد: عادی انگاری ویروس کرونا، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم است در حالی که با ورود ویروس جهش یافته دلتا باید رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شود.

◽️دکتر زرزا در این جلسه افزود: طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته و این عادی انگاری دلیل اوج گرفتن دوباره کرونا در این شهرستان بوده است.

◽️تعداد مبتلایان به کرونا طی هفته‌های جاری در این شهرستان صعودی بوده و باعث شد تا شهرستان اشنویه در وضعیت قرمز قرار گیرد.

🔹مصوبات جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونای شهرستان اشنویه:

🔸تاکید بر تعطیلی کلیه مشاغل گروه ۲و۳و۴ در سطح شهرستان

🔸تعطیلی بازار دواب با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی

🔸فعالیت رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فقط به صورت برون بر و روباز

🔸هماهنگی نهادهای دخیل در تهیه و توزیع بسته های حمایتی جهت هم افزایی بیشتر

🔸فراخوان، روشن گری و دعوت از گروه های واجد شرایط برای دریافت واکسن کرونا توسط روحانیت معزز، گروههای مرجع و معتمدین

🔸تعطیلی مشاغل گروه ۱ در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی.

{مضافا مجددا از همه اهالی محترم شهرستان اشنویه درخواست می گردد با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا از تجمع و دورهمی خودداری و نسبت به استفاده از ماسک اهتمام ویژه داشته باشند.}

روابط عمومی فرمانداری اشنویه @farmandari_oshnavieh