دیدار استاندار آذربایجان غربی با رئیس بنیاد مستضعفان کشور

دیدار استاندار آذربایجان غربی با رئیس بنیاد مستضعفان کشور
استاندار آذربایجان غربی در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: قدردان اقدامات ارزشمند بنیاد مستضعفان در استان هستیم و امیدواریم این حمایت ها تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان با اشاره به برگزاری طرح شنبه های محرومیت زدایی در آذربایجان غربی، افزود: با توجه به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به محرومیت زدایی، گام های بلندی در آذربایجان غربی در این راستا برداشته شده است.

وی به سفر اخیر وزیر کشور به آذربایجان غربی نیز اشاره کرده و یادآور شد: در راستای زدودن محرومیت از چهره مناطق کم برخوردار شهر ارومیه، در این سفر طرح هایی چون افتتاح دو مدرسه و آبرسانی به منطقه محروم و کم برخوردار کوس سالار به بهره برداری رسید.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات اخیر این بنیاد در آذربایجان غربی، گفت: یک هزار و 400 واحد مسکن معلولین با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن طی 2 سال آینده ساخته شده و وام های 100 میلیونی بلاعوض به جامعه هدف معلولین اعطا می شود.

پرویز فتاح با اشاره به پیگیری های استاندار آذربایجان‌غربی از انتخاب شهرستانهای تکاب و سردشت به عنوان منطقه ویژه آبادانی و پیشرفت در راستای طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان خبر داده و افزود: این بنیاد به ساخت کلاس درس در مناطق محروم آذربایجان غربی طبق سهمیه وزارت آموزش و پرورش و نظر مدیریت استان اقدام کرده است.

وی همچنین با اشاره به کمک 18 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به آزادی زندانیان نیازمند جرائم مالی و غیرعمد آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: این بنیاد در تامین 20 میلیارد تومان برای مرکز خیرساز دیالیز در ارومیه و ساخت مرکز دیالیز سلماس مشارکت داشته است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور به واگذاری 1400 فقره عرصه املاک در شاهین دژ به مردم نیز اشاره کرده و افزود: تامین لوله مجتمع آبرسانی در منطقه انزل و نازلو به ارزش 30 میلیارد تومان، توزیع 17 میلیارد تومان بسته‌های معیشتی برای نیازمندان و اختصاص پنج میلیارد تومان کمک بلاعوض به کمیته امداد و بهزیستی آذربایجان غربی را از دیگر اقدامات این بنیاد اعلام کرد.

وی در پایان از سرمایه گذاری 380 میلیارد تومانی برای توسعه کارخانه پاکدیس ارومیه جهت افزایش ظرفیت این واحد تولیدی خبر داده و یادآور شد: بنیاد مستضعفان برای جبران خسارت زلزله اخیر خوی نیز 10 هزار تن سیمان و 12 هزار تن میلگرد رایگان متعهد شده و در تهیه لوازم خانگی برای زلزله زدگان مساعدت خواهد کرد.