برگزاری هفدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

برگزاری هفدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا
برگزاری هفدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست "عبدالسلام مام عزیزی" فرماندار محترم و با حضور سایر اعضاء ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری ۳۱ شهریور ماه ۹۹ روابط عمومی فرمانداری اشنویه

استفاده از ماسک در اشنویه حدود ۹۰ درصد کاهش یافت

 فرماندار اشنویه: استفاده از ماسک توسط شهروندان نسبت به ماه‌های گذشته بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته به طوری که هم اکنون بیشتر مردم در این شهرستان از این اقلام بهداشتی و مقابله‌ای استفاده نمی‌کنند 

عبدالسلام مام‌عزیزی روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۳۱ در جلسه شهرستانی ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در اشنویه با اظهار نگرانی از عادی انگاری به وجود آمده در جامعه افزود: طی هفته‌های گذشته، روند صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان آغاز شده و اکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان این شهرستان بستری هستند.
وی اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان بیش از ۷۰ درصد را ساکنان شهر و مابقی را روستاییان تشکیل می‌دهند.
فرماندار اشنویه افزود: ماسک همچنان یکی از عوامل اصلی کاهش انتقال ویروس کرونا در جامعه است و همه مردم برای پیشگیری از این بیماری باید ضمن رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی از آن نیز استفاده کنند.
مام‌عزیزی گفت: ۲۲ مدرسه اشنویه گواهی اعتبار سلامت را دریافت کرده اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه نیز با بیان‌ اینکه این شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارد، ادامه داد: در صورت بی‌توجهی مردم نسبت به این بیماری و رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی، فاز جدیدی از این بیماری آغاز خواهد شد که پیامد آن افزایش تعداد مبتلایان است.
حسین زرزا در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نیز هشدار داد و گفت: والدین چنانچه در فرزندان خود علایم مشکوک را احساس می‌کنند، از ورود آنان به مدرسه و تجمع جلوگیری کنند.
طی هفته گذشته مثبت اعلام شدن آزمایش ۲ تن از دانش‌آموزان در یکی از مدارس متوسطه این شهرستان، این مرکز آموزشی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد. 
۱۵ هزار و ۱۲۳ دانش‌آموز برای تحصیل جدید در مدارس دولتی این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند؛ ۶۵۱ کلاس درس در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم است.