مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در سالن دوهزار نفری اداره‌ ورزش و جوانان

مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در سالن دوهزار نفری اداره‌ ورزش و جوانان
مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در سالن دوهزار نفری اداره‌ ورزش و جوانان اشنویه @farmandari_oshnavieh

مراسم بزرگداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در اشنویه برگزار شد.

مراسم باشکوه گرامیداشت حماسه بزرگ 3 خرداد و آزادسازی خرمشهر در سالن دوهزار نفری شهرستان اشنویه با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار گردید.

 

 فرماندار اشنویه در این مراسم ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت سوم خرداد طلیعه پیروزی‌های بعدی و نقطه اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و کانون همدلی و همگرایی همه نیروهای مسلح زیر پرچم فرماندهی معظم کل قوا برای حفظ تمامیت ارزی ، امنیت ملی و حماسه سازی های بعدی بود.

 

سیدعلی ترابی سوم خرداد را متعلق به همه مردم ایران و همه آزادی خواهان در همه نقاط عالم دانست ادامه داد: اگر آوازه خرمشهر جهانی است به واسطه سوم خرداد است. سوم خرداد خرمشهر را بین المللی و جهانی کرد و به ما اعتبار بخشیده و دفاع مقدس را تبلور جهانی کرد و تحولات جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

دراین مراسم سرهنگ رضوی معاون اجرایی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاد سازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس و تبیین رشادتهای رزمندگان در این پیروزی بزرگ

گفت سوم خرداد بزرگترین نماد مقاومت و مهمترین سمبل فتح و پیروزی مردم غیور ایران اسلامی در مقابله با متجاوزان است.

وی اظهار کرد: سالروز فتح خرمشهر یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان با برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت حماسه سوم خرداد در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خود گذشتگی و انتقال آن به نسل جوان تلاش کرد.

وی گفت: حماسه آزادسازی و فتح خونین شهر فقط موفقیتی نظامی و استراتژیک نبود، بلکه یک موفقیت بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

در ادامه این مراسم ضمن برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از تعدادی از رزمندگان و خانواده‌های معظم شهدا تجلیل شد.

@farmandari_oshnavieh