برگزاری جلسه کمیته فرعی ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

برگزاری جلسه کمیته فرعی ستاد شهرستانی مقابله با کرونا
برگزاری جلسه کمیته فرعی ستاد شهرستانی مقابله با کرونا

فرماندار اشنویه: نگرانی مردم نسبت به کرونا کم نشود.

◽️فرماندار اشنویه با اظهار نگرانی در مورد کاهش استفاده از ماسک در بین شهروندان افزود: رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک که ناشی از کاهش نگرانی مردم و عادی انگاری در جامعه است موجب شده تا وضعیت این شهرستان به نارنجی تغییر پیدا کند.

◽️عبدالسلام مام‌عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این عادی انگاری زنگ خطری برای اوج گرفتن دوباره کرونا در این شهرستان است اظهار داشت: عادی انگاری ویروس کرونا، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم است در حالی که با ورود ویروس جهش یافته انگلیسی باید رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شود.

◽️وی گفت: در واقع  این یعنی زنگ خطر و هشدار برای کل جامعه که در صورت ادامه روند و رفتار فعلی شهروندان، بار دیگر شاهد گسترش شیوع و انتشار این ویروس در سطح جامعه خواهیم بود.

◽️فرماندار اشنویه با بیان اینکه اولین فاز واکسیناسیون کرونا در این شهرستان روز شنبه هفته آینده آغاز می‌شود و فازهای بعدی نیز با اولویت کادر درمان طی ماه اسفند اجرا می‌شود اضافه کرد: در اجرای فاز نخست پیش بینی شده است ۱۰ نفر از کادر بخش آی‌سی‌یو بیمارستان این شهرستان واکسینه ‌شوند.

◽️مام عزیزی ادامه داد:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ‌هزار و ۴۹۵ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

◽️وی با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته نیز ۷۴ نفر به تعداد مبتلایان افزوده شده و یک نفر نیز فوت کرده ‌است بیان کرد: هم‌اکنون ۶ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد چهار نفر در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند.

◽️مام‌عزیزی افزود: محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان متناسب با وضعیت نارنجی اجرا می‌شود و محدودیت‌های تردد بین شهری، ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی در تالارها و نماز جمعه در مساجد ابلاغ شده و دورکاری کارکنان نیز اجرا می‌شود.

◽️وی ادامه داد: بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر عدم رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.