فرماندار اشنویه: انتخابات پرشور، اقتدار و عزت ملی را افزایش می‌دهد

فرماندار اشنویه: انتخابات پرشور، اقتدار و عزت ملی را افزایش می‌دهد
فرماندار اشنویه: انتخابات پرشور، اقتدار و عزت ملی را افزایش می‌دهد

فرماندار اشنویه گفت: برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی با حضور و مشارکت گسترده و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، وظیفه‌ای همگانی است و اقتدار و عزت ملی را افزایش خواهد داد.

عبدالسلام مام‌عزیزی اظهار داشت: ما در برگزاری انتخابات براساس نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند و رای مردم را حق الناس نامیده اند، حرکت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: آن چه برای ما به عنوان مجری انتخابات مهم و اساسی است، اجرای دقیق قانون، امانتداری و برگزاری انتخاباتی توام با امنیت است.

فرماندار اشنویه ادامه داد: تسهیل در فرایند رسیدگی به صلاحیت‌ها و حضور همه افکار و سلایق در گستره قانون اساسی از ملزومات اصلی است که امیدواریم هیات نظارت به این امر توجه داشته باشد.

مام‌عزیزی اظهار داشت: هرچه میزان مشارکت مردم بالا باشد، ضریب امنیت ملی و اقتدار نظام و عزت ملت ایران در منظر افکار عمومی جهانیان درخشان تر خواهد بود.

وی گفت: انتخابات پرشور، گشایش اقتصادی و همبستگی ملی را به دنبال دارد و حضور حداکثری در انتخابات طراوت و شادابی را به نظام خواهد بخشید.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه دشمنان با مایوس کردن مردم سعی در عدم حضور حداکثری در انتخابات را دارند، افزود: با وجود دسیسه ها و نقشه های گوناگون دشمنان ولی مردم ما همیشه در ادوار گذشته نیز نشان داده اند که با حضور حداکثری خود این نقشه ها را با شکست مواجه می کنند.

وی در خصوص نتایج اولیه بررسی صلاحیت شوراها در اشنویه نیز افزود: صلاحیت ۵۰ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی این شهر احراز شده است که بدین ترتیب صلاحیت ۱۷ نفر از مجموع ۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در ۲ حوزه اشنویه و نالوس تایید شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد صلاحیت ۱۰ نفر در شهر اشنویه و هفت نفر نیز در شهر نالوس احراز و به تایید رسیده است و منتظر  نتایج نهایی بررسی شکایت افراد در هیات نظارت هستیم.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.