استاندار آذربایجان غربی: زیرساخت های مرز تمرچین برای بازگشت زائران فراهم شده است / امیدوارم خدمتگزار شایسته ای برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) باشیم

استاندار آذربایجان غربی: زیرساخت های مرز تمرچین برای بازگشت زائران فراهم شده است / امیدوارم خدمتگزار شایسته ای برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) باشیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: در مرز تمرچین زیرساخت ها برای بازگشت 100 هزار زائر به میهن اسلامی در طول یک شبانه روز فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در گفتگو با بخش خبری ساعت 13 شبکه خبر صداوسیما، با اشاره به بازگشایی مرز تمرچین برای نخستین بار جهت تردد زائران اربعین حسینی، افزود: با توجه به نزدیکی مرز تمرچین به سامرا عراق و پیرو رایزنی ها و هماهنگی های داخلی، زیرساخت های این مرز برای عبور زائران عتبات عالیات در مدت زمان اندکی فراهم شد.

 

وی در ادامه با یادآوری هماهنگی های انجام شده با دولت عراق جهت بازگشایی مرز تمرچین برای تردد زائران اربعین، خاطرنشان کرد: مقامات اقلیم کردستان عراق در چند وقت اخیر زیرساخت ها و امکانات قابل توجهی را در حوزه هایی چون حمل و نقل، مواکب و ... برای زائران ایرانی عتبات عالیات فراهم کردند.

 

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اعلام اینکه تاکنون حدود 50 هزار زائر از مرز تمرچین جهت زیارت عتبات عالیات خارج شده اند، ادامه داد: مرز تمرچین روزانه ظرفیت خروج 50 هزار زائر اربعین را داشته و زیرساخت ها برای بازگشت 100 هزار زائر به میهن اسلامی در طول یک شبانه روز نیز فراهم شده است.

 

معتمدیان در پایان از ارائه خدمات کامل به زوار اربعین در مسیر تردد از مرز تمرچین خبر داده و تصریح کرد: امیدواریم آذربایجان غربی خدمتگزار شایسته ای برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) باشد.