استاندار آذربایجان‌غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (2) :

استاندار آذربایجان‌غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (2) :
پیگیری افزایش صادرات و روانسازی فرایندهای مرزی هستیم/ تامین خدمات و امکانات اولیه برای مناطق محروم وظیفه مسئولان است/ توسعه همه جانبه آذربایجان غربی مدیون همدلی بین مردم و مسئولان است

استاندار آذربایجان غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (2):

پیگیر افزایش صادرات و روانسازی فرایندهای مرزی هستیم / تامین خدمات و امکانات اولیه برای مناطق محروم وظیفه مسئولان است / توسعه همه جانبه آذربایجان غربی، مدیون همدلی بین مردم و مسئولان است

 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: با رایزنی های مختلف، پیگیر افزایش صادرات از مرزهای آذربایجان غربی و روانسازی فرایندهای مرزی استان هستیم.

 

🔹محمدصادق معتمدیان شامگاه چهارشنبه در گفتگو با برنامه اولدوز شبکه استانی صداوسیما با تاکید بر ساماندهی پایانه ها و مبادلات مرزی آذربایجان غربی، افزود: در شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان و با رایزنی های مختلف، پیگیر افزایش صادرات از مرزهای آذربایجان غربی و روانسازی فرایندهای مرزی استان هستیم.

 

🔹وی همچنین از موافقت ستاد اربعین جهت بازگشایی مرز تمرچین برای عبور زائران عتبات عالیات خبر داده و تصریح کرد: دسترسی به عتبات عالیات از مرز تمرچین برای زائران سریع تر و با هزینه کمتر خواهد بود و در تلاش هستیم برای اربعین امسال مقدمات عبور زائران از این مرز را فراهم سازیم.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تاکید انقلاب اسلامی و دولت سیزدهم بر حمایت از محرومان، افزود: طرح شنبه های محرومیت زدایی در راستای رسیدگی به مشکلات مناطق حاشیه نشین و محروم ارومیه اجرا می شود تا زیرساخت های لازم برای محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار فراهم شود.

 

🔹معتمدیان تامین خدمات و امکانات اولیه برای مناطق محروم را نیز وظیفه مسئولان اعلام کرده و یادآور شد: تامین آب شرب سالم، رفع مشکلات حوزه فاضلاب و رسیدگی به مسائل آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی، تفریحی و ... در مناطق محروم و حاشیه نشین استان یک ضرورت است.

 

🔹وی در ادامه با قدردانی از تلاش نمایندگان دوره های مختلف مجلس برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سرو، افزود: ایجاد شهرک لجستیک در شهر سرو برای استفاده از ظرفیت مبادلات مرزی و جذب سرمایه گذار بخصوص از کشور ترکیه، بخشی از برنامه های توسعه ای برای منطقه می باشد.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین با قدردانی از نقش حمایتی صداوسیما و رسانه های استان در پیشبرد برنامه های توسعه ای منطقه، خاطرنشان کرد: با جذب سرمایه گذار و تکمیل زنجیره های تولید در حوزه های مختلف، می توان شاهد تسریع در توسعه آذربایجان غربی بود.

 

🔹معتمدیان در پایان این گفتگو با تاکید بر اینکه مسئولان باید خدمتگزار شایسته ای برای مردم باشند، افزود: روند رو به رشد توسعه همه جانبه آذربایجان غربی، مدیون همدلی بین مردم و مسئولان و همچنین تامین امنیت استان توسط نهادهای مختلف است.