استاندار آذربایجان‌غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (1):

استاندار آذربایجان‌غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (1):
روند اجرای طرح های عمرانی استان تسریع خواهد شد/مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه ضروری است/بخش معدن پیشران رشد و توسعه اقتصادی استان است

مستقیم با مردم 

 

🔹 حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربى در برنامه تلویزیونى اولدوز

استاندار آذربایجان غربی در گفتگو با برنامه اولدوز (1):

روند اجرای طرح های عمرانی استان تسریع خواهد شد / مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه ضروری است / بخش معدن پیشران رشد و توسعه اقتصادی استان است

 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: با تداوم جذب اعتبارات تخصیصی سفر ریاست جمهوری، روند اجرای طرح های عمرانی و تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تسریع خواهد شد.

 

🔹محمدصادق معتمدیان شامگاه چهارشنبه در گفتگو با برنامه اولدوز شبکه استانی صداوسیما با اشاره به دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی، افزود: با تلاشهای مدیریتی استان، در سفر اخیر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی، 157 مصوبه اقتصادی و عمرانی با اعتبار 50 هزار میلیارد تومان به تصویب رسید.

 

🔹وی در ادامه از تخصیص بخشی از اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی خبر داده و خاطرنشان کرد: در 45 روز اخیر تخصیص های خوبی در حدود یک هزار و 225 میلیارد تومان صورت گرفته که با تداوم جذب این اعتبارات، روند اجرای طرح های عمرانی و تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تسریع خواهد شد.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین به حمایت ریاست جمهوری و دولت سیزدهم از احیای دریاچه ارومیه اشاره کرده و افزود: اعتبارات ویژه ای برای طرح هایی چون لایروبی انهار، تصفیه فاضلاب و انتقال آب به دریاچه ارومیه تخصیص یافته که با توجه به تفویض اختیارات به استان، ضمن تسریع روند احیای دریاچه، می توان از ظرفیت های ملی و منطقه ای نیز به درستی استفاده کرد.

 

🔹معتمدیان مشارکت مردم برای احیای دریاچه ارومیه بخصوص در حوزه کشاورزی را نیز ضروری دانسته و یادآور شد: حدود 700 متر از تونل انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه باقی مانده و روند اتمام تونل و همچنین رفع برخی مشکلات به وجود آمده، به سرعت طی می شود.

 

🔹وی در ادامه از تکلیف ستاد احیای دریاچه ارومیه به جهاد کشاورزی مبنی بر کاهش 40 درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی خبر داده و افزود: متاسفانه نه تنها در سالهای اخیر توفیقی در کاهش مصرف آب نداشته ایم، بلکه شاهد افزایش اراضی کشاورزی در حوضه دریاچه ارومیه بوده ایم.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اقناع سازی مردم و صیانت از معیشت کشاورزان، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان و بهره مندی از سیستم های نوین آبیاری، کشت جایگزین و گلخانه ای، مکانیزه کردن کشاورزی، مدیریت منابع آبی و ... یک ضرورت برای نجات دریاچه ارومیه است.

 

🔹معتمدیان در ادامه، بخش معدن را پیشران رشد و توسعه اقتصادی استان معرفی کرده و افزود: موانع و مشکلات توسعه و بهره برداری از معادن استان شناسایی شده و با برنامه ریزی ها و جذب سرمایه گذاران ملی و امضای تفاهم نامه با ایمیدرو، در مسیر جبران عقب افتادگی ها در حوزه معدن گام برمی داریم.

 

🔹وی برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت ها و ثروت های آذربایجان غربی برای بهره مندی مردم و توسعه استان را نیز ضروری دانسته و گفت: با همکاری سازمان های ملی، به صورت جدی روند مطالعاتی، استخراج و فرآوری محصولات معدنی را پیش می بریم و مطمئناً توجه ویژه به حوزه معدن بخصوص فرآوری محصولات معدنی، رونق اشتغالزایی را برای استان به ارمغان خواهد آورد.