برگزاری جلسه بررسی تشکیل کمیته راهبردی و نظارتی محصول سیب درختی و سردخانه ها

برگزاری جلسه بررسی تشکیل کمیته راهبردی و نظارتی محصول سیب درختی و سردخانه ها
برگزاری جلسه بررسی تشکیل کمیته راهبردی و نظارتی محصول سیب درختی و سردخانه ها

تاکید فرماندار اشنویه بر رعایت شاخص‌های استاندارد سازی محصولات باغی 

◽️درجلسه ای که به منظور اتخاذ تصمیمات لازم در راستای استانداردسازی و برندسازی محصولات باغی بویژه  سیب اشنویه تحت عنوان میز سیب به ریاست "دکتر مام عزیزی" فرماندار اشنویه و با حضور رئیس اداره استاندارد جنوب استان و ادارات ذیربط در فرمانداری برگزار گردید.

◽️ فرماندار اشنویه بر  رعایت شاخص‌های استاندارد سازی محصولات باغی بویژه  سیب توسط مدیران سردخانه‌ها تاکید کرد .

◽️آقای مام عزیزی با اشاره به بالا بودن کیفیت سیب اشنویه و ضرورت ذخیره سازی و انبارداری لازمه حفظ و ارتقای این کیفیت را حضور مستمر کارشناسان کنترل کیفیت در سردخانه ها و تشدید بازرسی ها توسط اداره استاندارد، اداره صمت و  جهاد کشاورزی در مدت زمان انباشت این محصول عنوان کرد.

◽️آقای خیری رئیس اداره استاندارد جنوب استان آذربایجان غربی هم در این نشست گفت  شهرستان اشنویه از نظر دارا بودن تعداد سردخانه ها در جنوب استان رتبه اول را داشته و سیب اشنویه هم از مرغوبیت خوبی برخوردار هست. 

◽️وی با تشریح وظایف و ماموریت های این اداره در جهت بالا بردن کیفیت، کنترل و نظارت محصولات تولیدی و باغی گفت امسال بیش از ۷۰۰ مورد بازرسی از یک هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در جنوب استان توسط کارشناسان این اداره صورت گرفته که تعدادی از واحدها هم به دلیل عدم رعایت شاخص‌های استاندارد سازی به مراجع قضایی معرفی و به دلیل عدم رعایت شاخص های استاندارد جریمه شده اند.

◽️وی در ادامه تشکیل کارگاه های آموزشی برای مدیران سردخانه‌ها و کارشناسان کنترل کیفیت، را از ضرورت های این اداره برای واحدهای تولیدی عنوان کردو گفت بازرسی ها هم در سال آینده از واحدهای تولیدی و سردخانه‌ها در جنوب استان تشدید خواهد شد.

◽️در این جلسه مقرر گردید اکیپی متشکل از ناظران فرمانداری، ادارات استاندارد ، صمت و جهاد کشاورزی تشکیل و بصورت مکرر بر وضعیت  واحد‌های تولیدی و سردخانه‌ها نظارت و بازرسی داشته باشند.