معاون رییس جمهور: جبهه امروز مقابله با دشمن، توسعه دانش، علم و فناوری است

معاون رییس جمهور: جبهه امروز مقابله با دشمن، توسعه دانش، علم و فناوری است
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: جبهه امروز مبارزه و مقابله با توطئه و ترفندهای دشمن، سنگر توسعه دانش، علم و فناوری است و باید در همه این جهات سرآمد باشیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر آذربایجان غربی افزود: رویکرد ما باید آماده کردن و آماده بودن برای این مبارزه در میدان جنگ جهان امروز باشد.

وی با اشاره به اینکه جامعه ایثارگری، چهره‌های موفق و شاخص زیادی را تقدیم جامعه کرده است، اضافه کرد: باید موفق‌های حوزه ایثارگران در کشور به خوبی به جامعه نشان داده شوند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، وظیفه ما، دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و در حال حاضر هم وظیفه داریم تا زمینه توسعه کشور را در همه زمینه‌ها فراهم کنیم و در این مسیر، خانواده ایثارگران وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ایجاد تنفر بین مردم، مهمترین هدف دشمنان در ایجاد همه توطئه‌هاست، اظهار کرد: در این عرصه هم باید حفظ و ارتقای وحدت و انسجام ملی را در دستور کار قرار دهیم زیرا این امر، قدرت بخش است.

وی گفت: عده‌ای در کشور بویژه در روزها و هفته‌های اخیر، علمدار نفرت‌پراکنی در جامعه شده بودند و در مقابل آن، وظیفه جامعه ایثارگری توسعه عشق به هموطن و همدیگر و جلوه دادن این علاقه و انسجام است.

به گزارش ایرنا، در این جلسه جمعی از نخبگان و اعضای تشکل های شاهد و ایثارگر آذربایجان غربی به بیان مشکلات و مسایل پیش روی خود پرداختند.

اشتغال خانواده ایثارگری، توجه به وضعیت معیشت و مسکن، استفاده از ظرفیت نخبگان در بخش‌های مختلف، ایجاد زمینه برگزاری المپیاد خانواده ایثارگری در حوزه ادارات، توجه به درمان ایثارگران بویژه جانبازان از جمله قطع نخاعی‌ها و تسهیل این روند و همچنین توجه به همسران شهدا و اعطای تسهیلات به فرزندان و خانواده شهیدان و ایثارگران از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

همچنین در این جلسه، تفاهم نامه ارتقای همکاری‌های علمی بین دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی امضا شد.