معاون رئیس جمهور:

زمینه اشتغال ایثارگران فاقد شغل فراهم می شود/ گلزار شهدا باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند

زمینه اشتغال ایثارگران فاقد شغل فراهم می شود/ گلزار شهدا باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به سهم یک درصدی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از بودجه هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی گفت: همه دستگاه‌ها حتی بخش خصوصی هم در این خصوص مسوولیت دارند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان‌غربی افزود: دستورالعمل کلی این طرح ویژه نوشته شده و عموم دستگاه‌ها باید در این خصوص مشارکت کنند.

وی با تاکید بر اجرایی کردن مصوبات در خصوص ایثارگران اضافه کرد: به طور مثال، قانون تبدیل وضعیت ایثارگران با وجود تصویب و ابلاغ تا پیش از این دولت حتی یک‌ مورد اجرایی نشده بود ولی با تلاش صورت گرفته، در حال حاضر 110 هزار نفر از شاغلین کشور از این طریق تبدیل وضعیت شده‌اند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: سال‌ها از تصویب برخی قوانین ایثارگری در کشور می‌گذرد ولی برای آنها آیین‌نامه نوشته نشده که اقداماتی را برای رفع این نقیصه آغاز کرده‌ایم.

وی در خصوص توجه به مصوبات سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی، از جمله این مصوبات را در حوزه مسکن ایثارگران دانست و اظهار کرد: در این استان، پنج هزار و 117 ایثارگر در اولویت اول دریافت مسکن هستند که تاکنون از هیچ خدمات مسکنی استفاده نکرده‌اند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همچنین چهار هزار و 300 نفر از جامعه هدف ما فاقد شغل هستند که امیدواریم با استخدام در ادارات و همچنین اعطای تسهیلات یارانه دار، زمینه اشتغال و رفع مشکل آنان فراهم شود.

قاضی زاده هاشمی همچنین با قدردانی از ساماندهی‌ گلزار شهدا در آذربایجان غربی تاکید کرد: این گلزار باید به مرکز فرهنگی تبدیل شود که در این خصوص برنامه داریم و امیدواریم نظیر برخی استان‌ها، این برنامه در آذربایجان غربی هم‌ اجرا شود.