اشنویه یک گام تا جشن پایان گازرسانی

اشنویه یک گام تا جشن پایان گازرسانی
اشنویه یک گام تا جشن پایان گازرسانی

شهرستان مرزی اشنویه با اجرای طرح‌های مختلف گازرسانی در آستانه اتمام پروژه‌ها و برگزاری جشن پایان گازرسانی در روستاهای این شهرستان قرار دارد.
فرماندار اشنویه روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضریب نفوذ گاز روستایی در این شهرستان مرزی با اتمام پروژه‌های در دست اجرا در دولت تدبیر و امید به ۱۰۰ درصد می‌رسد.
عبدالسلام مام‌عزیزی افزود: تا قبل از دولت تدبیر و امید تنها هشت درصد از روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخودار بود که در طول این دولت و با اتمام طرح‌های در حال اجرا، میزان برخورداری روستانشینان این شهرستان به ۱۰۰ درصد می‌رسد که این امر یک انقلاب در حوزه گازرسانی در آذربایجان‌غربی است.
وی با بیان این‌که در حال حاضر گازرسانی به ۱۲ روستای اشنویه پیمان‌سپاری شده افزود: در حال حاضر روستاهایی مانند "هق"، "شیخان"، "میراباد"، "کانی‌رش" ، "خالداباد" ، "قلاتیان" ،"دورود"، "کیسل‌اباد" ،"تاژاندره" ،"بطریان" به پیمان واگذار شده و عملیات اجرایی در این روستاها به‌زودی شروع می‌شود.
فرماندار اشنویه افزود: هم‌اکنون ۴۰ روستا در این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و در ۱۸ روستا منطقه "دشتبیل" این شهرستان نیز عملیات گازرسانی از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
مام‌عزیزی افزود: گازرسانی به پنج روستای" گلاز" ،"چهل‌آسیاب" ،"دواب" ،"ذمه" ،"آلکاباد " نیز مراحل پایانی پیمان سپاری را طی می‌کند و به زودی آماده اجرا می‌شود.
شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و هم مرز با ۲ کشور عراق و ترکیه است در این شهرستان مرزی هم‌اکنون بیش از۲۰ هزار مشترک گاز وجود دارد.
این شهرستان مرزی دارای ۷۴ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.
اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی رییس‌جمهوری و اجرای طرح گازرسانی به آذربایجان غربی شعله‌های فروزان مشعل تدبیر و امید را در این استان پهناور و مرزی برافروخت و برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان دولت‌های یازدهم و دوازدهم رقم زد.
در سایه فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و در راستای محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی هم‌اکنون یکی از شهرهای مرزی و محروم آذربایجان‌غربی در آستانه برخورداری کامل از نعمت گاز قرار گرفته است