دیدار فرماندار اشنویه با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی

دیدار فرماندار اشنویه با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی
دیدار فرماندار اشنویه با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی

✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشنویه، "دکتر مام عزیزی" فرماندار اشنویه با آقای علیرضا شیخی مدیرعامل محترم شرکت گاز استان آذربایجان غربی با هدف بررسی آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای شهرستان اشنویه دیدار کرد.

عبدالسلام مام‌عزیزی اظهار داشت: تا قبل از دولت تدبیر و امید، تنها هشت درصد از روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخودار بود که در طول این دولت و با اتمام طرح‌های در حال اجرا، میزان برخورداری روستا نشینان این شهرستان به ۱۰۰ درصد می‌رسد که این امر یک انقلاب در حوزه گازرسانی در آذربایجان‌غربی است.

فرماندار اشنویه با بیان دیدار خود با مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی برای تسریع و تعیین تکلیف طرح‌های جامانده در این شهرستان اضافه کرد: دلیل تاخیر در پیشرفت گازرسانی در بخش مرکزی، تعلیق پیمانکار گازرسانی به این بخش است که باعث شده طرح دوباره به پیمان واگذار شود.

مام عزیزی همچنین با اشاره به مشخص شدن تکلیف پنج روستای جامانده از طرح گازرسانی در این شهرستان ادامه داد: از این تعداد روستاهای "گلاز"، "چهل آسیاب" و "دواب" در حال واگذاری به پیمان هستند و روستاهای "ذمه" و "آلکاباد" در سال جاری از لحاظ واگذاری به پیمان تعیین تکلیف می شوند.

وی گفت: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۴۰ روستای این شهرستان از گاز  طبیعی بهره‌مند هستند و عملیات گازرسانی به ۳۱ روستا نیز در حال اجراست.

"دکتر مام عزیزی" با اشاره به وضعیت گاز رسانی در شهرستان اشنویه اظهار داشت : از ۷۴ روستا و شهرهای اشنویه و نالوس مجموع شهرستان تنها ۳ روستا فاقد خدمات گازرسانی بوده که با تلاش و مساعدت مدیر عامل و مجموعه شرکت گاز استان و شهرستان در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه و برگزاری جشن برخورداری ۱۰۰ درصد شهرستان از نعمت گاز طبیعی خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان نیز در این دیدار گفت : از آنجا که شهرستان اشنویه قطب تولید ، کشاورزی و صنعت می باشد از همین رو اقدامات اساسی و زیر بنایی در این شهرستان از سوی شرکت گاز فراهم شده است و این شرکت آماده گازرسانی به صنایع در این شهرستان می باشد.

شیخی درباره آخرین وضعیت گازرسانی در شهرستان اشنویه گفت : ۱۰۰درصد خانوار شهرهای اشنویه و نالوس از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و از ۷۴ روستای این شهرستان ۴۰ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و ۳۱ روستا در حال گازرسانی و ۳ روستای باقیمانده در مرحله پیمان سپاری می باشد.

روابط عمومی فرمانداری اشنویه