آیین کلنگ زنی احداث ساختمان سی تی اسکن ( ساختمان مرکز تصویربرداری بیمارستان جدید اشنویه )

آیین کلنگ زنی احداث ساختمان سی تی اسکن ( ساختمان مرکز تصویربرداری بیمارستان جدید اشنویه )
آیین کلنگ زنی احداث ساختمان سی تی اسکن ( ساختمان مرکز تصویربرداری بیمارستان جدید اشنویه ) با حضور فرماندار، امام جمعه محترم شهرستان، اعضای محترم شورای خیرین سلامت شهرستان، شورای شهر، شهردار اشنویه و مسئولین ادارات برگزار گردید.

 

مام عزیزی فرماندار اشنویه گفت: این ساختمان با زیربنای ۴۶۲ متر مربع در ۲ طبقه  احداث می‌شود و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای احداث آن ۱۳ میلیارد ریال است که همه این مبلغ از سوی خیّران تعهد شده ‌است.

 در طبقه اول این ساختمان واحدهای سی‌تی‌اسکن، رادیولوژی، سونوگرافی و اتاق پزشک و در طبقه دوم نیز واحد سنجش تراکم استخوان، رادیوگرافی، ماموگرافی، سونوگرافی و واحدهای اداری طراحی شده‌ است.

فرماندار اشنویه تاکید کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این مرکز تمامی نیازهای این شهرستان در این حوزه به طور کامل رفع شده و دیگر نیازی به مراجعه شهروندان به مرکز استان و یا سایر شهرستان‌های همجوار نیست.

وی با بیان اینکه بیمارستان جدید ۶۴ تختخوابی این شهرستان نیز از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد افزود: این بیمارستان دارای بخش‌های جراحی، زنان و زایمان، اورژانس، دیالیز، سی‌سی‌یو، آی‌سی‌یو، سه اتاق عمل، آزمایشگاه، درمانگاه تخصصی، کودکان، داخلی، جراحی عمومی و قلب خواهد بود.

مام‌عزیزی افزود:: این بیمارستان از ۶۴ تختخواب به ۸۱ تختخواب ارتقا یافته و دارای سه اتاق عمل است که با افتتاح آن شاخص‌های بهداشت و درمان در این شهرستان ارتقا خواهد یافت.

شهرستان ۷۵ هزار نفری اشنویه در حال حاضر دارای یک بیمارستان ۲۵ تختخوابی است که ۱۲ پزشک متخصص در آن در حال فعالیت هستند.

تمامی خانوارهای روستایی در این شهرستان هم‌اکنون تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی این شبکه قرار دارند و ۲۸ خانه بهداشت در روستاهای این شهرستان در حال ارایه خدمات پزشکی و درمانی هستند.

پنج مرکز بهداشتی درمانی شهری روستایی، بیمارستان نبی اکرم (ص) و کلینیک تخصصی سینا در حوزه بهداشت و درمان اشنویه هم‌اکنون در این شهرستان فعال هستند.