بازدید فرماندار اشنویه بهمراه شورای تامین شهرستان از محل جدید سایت پسماند

بازدید فرماندار اشنویه بهمراه شورای تامین شهرستان از محل جدید سایت پسماند
بازدید فرماندار اشنویه بهمراه شورای تامین شهرستان از محل جدید سایت پسماند

زمینه دفع پسماند در سایت جدید اشنویه فراهم شد.

فرماندار اشنویه گفت: مقدمات اولیه و عملیات مربوط به آماده سازی در سایت جدید دفع پسماند این شهرستان انجام شده و این سایت به زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از سایت جدید دفع پسماند این شهرستان در منطقه "کانی شیلان" اظهار داشت: شروع مطالعات مکان یابی سایت جدید دفن پسماند از سال ۱۳۹۶ شروع شده و بررسی گزینه‌های پیشنهادی در سال ۱۳۹۸ به پایان رسید.

وی ادامه داد: با توجه به گزینه‌های پیشنهادی، محل سایت جدید دفن پسماند در کارگروه شهرستانی و استانی مدیریت پسماند نیز در سال ۱۳۹۹ به تصویب رسید.

فرماندار اشنویه ادامه داد: اخذ استعلام ها و عقد قرارداد با شرکت مهندسین بلافاصله انجام گرفته و گزارش های مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی نیز تایید شده است که امیدواریم با بهره‌برداری از سایت مذکور مشکلات مربوط به دفن پسماند پایان پذیرد.

مام‌عزیزی، ضمن قدردانی از اعضای شورای تامین، اعضای کارگروه مدیریت پسماند و همکاری مردم فهیپ شهر نالوس و روستای دهگرجی گفت: مساحت سایت جدید دفن پسماند ۱۵ هکتار است و بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه نیز برای آماده سازی آن تصویب شده است.

وی افزود: کلیه معیارهای لازم از جمله فاصله از مناطق مسکونی، منابع آب سطحی و زیرزمینی و گزینه های دیگر رعایت شده و این مکان از جاده اصلی اشنویه - پیرانشهر نیز حدود یک کیلومتر فاصله دارد.

وی اظهار داشت: رعایت کلیه قوانین و مقررات، دارا بودن ضوابط فنی و معیارهای مورد نیاز یک محل دفن بهداشتی از مهمترین شاخص‌های سایت جدید دفن پسماند این شهرستان است.

فرماندار اشنویه ادامه داد: جاده دسترسی فرعی به عرض هشت متر، ساختمان نگهبانی، ساختمان مدیریت، پارکینگ ماشین‌آلات، حصارکشی محوطه سایت، حوضچه ذخیره و تصفیه شیرابه نیز در این سایت در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا طی ماه‌های گذشته مشکلات دفع زباله در این شهرستان به دلیل تکمیل ظرفیت سایت قدیمی "گردکاشان" تشدید شده و مشکلات فراوانی را در این شهر ایجاد کرده بود.

روزانه در اشنویه بیش از ۵۰ تن زباله تولید می‌شود.