بازدید فرماندار اشنویه از روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان شهرستان

بازدید فرماندار اشنویه از روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان شهرستان
بازدید فرماندار اشنویه از روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان شهرستان

💠 بازدید فرماندار اشنویه از روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان شهرستان 

فرماندار اشنویه در این بازدید گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، دانش آموزان از آموزش حضوری محروم بوده‌اند و با وجود تلاش‌ شبانه‌روزی معلمان و ارائه آموزش به صورت مجازی و غیرحضوری، صدمات زیادی به تعلیم و تربیت دانش آموزان وارد شده است.

مام عزیزی افزود: اطلاع رسانی لازم به منظور ترغیب دانش‌ آموزان به واکسینه شدن علیه بیماری کرونا در بستر شبکه شاد و پیامک برای اولیای دانش آموزان از طریق مدارس محل تحصیل آنان ارسال شده است.

فرماندار بیان داشت: مهمترین عامل قطع زنجیره کرونا، تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه است و مهمترین دغدغه مسئولان آموزش و پرورش، تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان است بنابراین تمامی خانواده‌ها نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید با ترغیب اولیا و دانش آموزان برای تزریق واکسن از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم تا فضای ایمن و بدون دغدغه ای برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

جهانگیری مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز در این بازدید گفت: واکسن، نقش مهمی در جلوگیری به ویروس کرونا دارد و به همین دلیل تمامی افراد باید برای دریافت واکسن تعجیل کنند، واکسن سینوفارم برای سنین بالای ۱۲ سال تزریق می‌شود و سازمان غذا و دارو کشور این واکسن را تأیید کرده است.

وی اظهارداشت: برای حضور تدریجی دانش آموزان در مدارس علاوه بر انجام واکسیناسیون نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی و آماده سازی مدارس است.

جهانگیری افزود: معلمانی که هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند هرچه سریع تر اقدام کنند در غیر اینصورت مجوز حضور معلم مربوطه جهت حضور در کلاس صادر نخواهد شد و عدم حضور به منظور غیبت تلقی خواهد شد.

والدین برای ثبت نام و دریافت نوبت به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به نشانی www.salamat.gov.ir مراجعه کنند.

روابط عمومی فرمانداری اشنویه