احاله مدیریت پارک جنگلی قلاتوک توسط منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری اشنویه

احاله مدیریت پارک جنگلی قلاتوک توسط منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری اشنویه
احاله مدیریت پارک جنگلی قلاتوک توسط منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری اشنویه به مساحت 63 هکتار برای اولین بار در استان آذربایجان غربی

مدیریت️ ۶۳ هکتار از  پارک جنگلی "قلاتوک" اشنویه به شهرداری اشنویه واگذار شد 

فرماندار اشنویه گفت: مدیریت ۶۳ هکتار از اراضی ملی پارک جنگلی قلاتوک این شهرستان توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری اشنویه واگذار شد.
 
مام‌عزیزی با بیان اینکه برای اولین بار در سطح استان این اقدام صورت می گیرد، اظهار داشت: این احاله مدیریت، آغازی بسیار مقتدرانه برای تسریع در روند رو به رشد صنعت گردشگری شهرستان و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری اشنویه خواهد بود. 

وی افزود: ضمن حفظ و حراست از منابع طبیعی با جذب سرمایه‌گذار و ایجاد مجتمع‌های تفریحی گام اساسی جهت بهره‌برداری از این عرصه از منابع طبیعی انجام خواهد شد.
 
فرماندار اشنویه با بیان اینکه پیش از این تنها پنج هکتار از این پارک تحت پوشش و مدیریت شهرداری بود اضافه کرد: طرح احاله مدیریت بهره‌وری پارک جنگلی قلاتوک در راستای تبعیت از سیاست‌های راهبردی برای توسعه مناطق گردشگری و توریستی صورت گرفت.
 
وی با تاکید بر روان سازی جریان سرمایه گذاری در این پارک جنگلی اظهار داشت: در نظر گرفتن ویژگی های بومی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منطقه در برنامه‌ریزی فیزیکی سایت باید مورد توجه قرار گرفته و از طراحی‌ نمونه های موفق در تفرجگاه‌های برتر در این مکان استفاده شود.
 
فرماندار اشنویه گفت: از تمام سرمایه گذاران جهت ارایه طرح‌های گردشگری و مجتمع‌های تفریحی در پارک جنگلی قلاتوک این شهرستان دعوت به عمل می آید و علاقه مندان می توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به شهرداری ارایه دهند.

مام عزیزی همچنین از حسن نظر مدیرکل منابع طبیعی استان تشکر کرده و از شوراهای اسلامی محترم شهر اشنویه و مجموعه شهرداری که در به نتیجه رسیدن این فرایند چندین ساله همت به خرج دادند تقدیر و تشکر نمودند.

فرماندار به شهرداری اشنویه تاکید نمود که فرآیندهای جلب و جذب سرمایه گذار را با استفاده از ظرفیتهای قانونی و نظر مساعد مجموعه شورای اسلامی، مدیریت شهرستان و استان  تسهیل و تسریع نمایند.

پارک جنگلی قلاتوک از جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان‌غربی است که در ارتفاعات اشنویه و مشرف به شهر واقع شده است. 

روابط عمومی فرمانداری اشنویه