بازدید سرزده فرماندار اشنویه از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان

بازدید سرزده فرماندار اشنویه از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان
بازدید سرزده فرماندار اشنویه از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان

❇️ فرماندار شهرستان:

《حفظ و احیای پایدار منابع طبیعی با استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و جلب مشارکت مردمی》

 در راستای اعمال نقش نظارتی فرمانداری بر عملکرد ادارات و دستگاههای اجرایی، در بازدید سرزده "دکتر مام عزیزی" فرماندار اشنویه از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بر رعایت نظم و انضباط اداری و ساماندهی بهینه امور تاکید و هدف از اینگونه بازدیدها را نظارت بر عملکرد ادارات به منظور ارائه خدمات مطلوب به مردم عنوان کرد.

فرماندار بر نقش غیر قابل انکار برنامه ریزی در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی در راستای احیای منابع آب و خاک و مبارزه با بحران هایی از قبیل خشکسالی و آتش سوزی تاکید و خاطر نشان کرد: اقدامات پیشگیرانه، آموزشی، ترویجی و اطلاع رسانی، بهترین رویکرد حفظ منابع طبیعی و صرفه جویی های اقتصادی در این حوزه است.

مام عزیزی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و همکاری و تعامل ساکنین بومی مناطق در حفظ و نگهداشت مراتع و منابع طبیعی و مدیریت سریع و به هنگام حوادث و بلایای طبیعی از جمله آتش سوزی مراتع تاکید و خاطرنشان کرد: منابع طبیعی و محیط زیست متعلق به خود مردم است و برنامه ریزی ها بایستی به گونه ای باشد تا مردم را با طبیعت آشتی دهیم و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را به مردم بسپاریم.

وی ادامه داد: حمایت قاطع و همه جانبه از تمامی ماموران زحمت کش دولتی که به صورت میدانی در عرصه های مختلف حضور می یابند از وظایف اصلی متولیان امر بوده و هرگونه اقدام علیه ماموران دولتی در حین انجام وظیفه برابر قانون جرم بوده و در اجرای قانون با متخلفین اغماضی نخواهد شد.

فرماندار اشنویه در پایان این دیدار بر لزوم جلوگیری از تخریب مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی تاکید و یادآورشد: با متخلفانی که موجب هر‌گونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی شهرستان شوند به شدت برخورد خواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری اشنویه